« poprzednia | strona 3 z 27 | elementów 41–60 z 533 | następna »

Dodano: 2016-01-05 08:52:14

Uczniowie klasy IIa bardzo starannie przygotowywali się do klasowej Wigilii. Poznali wiele zwyczajów i symboli. Już kilka dni wcześniej zadbali o wystrój klasy. Tata Michasi Błońskiej przyniósł  pachnącą choinkę, która w kilka minut uginała się od ozdób. Niektórzy uczniowie wykonali mikołajowe kalendarze, którym każdego dnia przycinali brody. W poniedziałek drugoklasiści zadbali o piękny zapach, który pochodził od pomarańczy i goździków. Pracą domową tego dnia było przygotowanie wspólnie z rodzicem dania wigilijnego.
      We wtorek  panowało wielkie poruszenie. Od rana było czuć  niesamowitą atmosferę. Pojawił się wielki stół, sianko, biały obrus, opłatek, nakrycia dla wszystkich członków klasy i niespodziewanego gościa no i pyszne potrawy ( z których dzieci były bardzo dumne). Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci stół był pełen pyszności. Każdy na pewno znalazł na nim coś, co lubi najbardziej. Oksanka Biłas upiekła i zapakowała każdemu uczniowi świąteczne słodkości.
Wigilia rozpoczęła się modlitwą, łamaniem opłatka i serdecznymi życzeniami. Potem uczniowie próbowali wszystkich potraw. Śpiewali kolędy. Palili zimne ognie.  Było ciepło i serdecznie.
      To spotkanie było pełne uroku i radości. Uczniowie zapewne będą je długo pamiętać.
Zdjęcia i tekst: Małgorzata Czaplińska

zdjęcia: http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/383.html


Dodano: 2015-12-30 16:17:26

Gazetka szkolna "Galaxy" nr 48.


Dodano: 2015-12-22 14:46:42

Życzenia świąteczne


Dodano: 2015-12-22 12:13:46

Dnia 16.12.2015r.zgodnie z tradycją  odbyły się w naszej szkole jasełka przygotowane przez uczniów Kółka Biblijnego prowadzonego przez p. Annę  Szniggenberg. Tym razem dekoracje i  styropianowe kukiełki wykonali  członkowie Klubu Miłośników Książki pod opieką p .Jadwigi Pilucik. Spotkanie uświetniło wspólne kolędowanie, które  poprowadziła
 p. Jolanta Szocik z zespołem Muzyczne dzieciaki. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

 

zdjęcia:  http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/382.html


Dodano: 2015-12-16 14:34:39

Zwycięstwem pierwszej drużyny SP 2 Górowo Iławeckie zakończył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany 15 grudnia przez górowską szkołę podstawową.
W turnieju wzięły udział zespoły z Kandyt, Pieniężna i Górowa Iławeckiego. Razem na hali sportowej górowskiej podstawówki pojawiło się ponad trzydziestu młodych zawodników, miłośników piłki nożnej.

Po wylosowaniu kolejności meczy zespoły stanęły do sportowego boju w systemie „każdy z każdym”. Młodzi sportowcy wykazali się wielkim zaangażowaniem sprawiając, że każdy z meczy był ciekawym wydarzeniem (biorąc, oczywiście wiek i poziom wyszkolenia) godnym uwagi skromnej widowni składającej głównie z koleżanek i kolegów klasowych.

Na zakończenie turnieju kolejność drużyn wyglądała następująco:

I miejsce – SP 2 Górowo Iławeckie (pierwszy zespół);
II miejsce – SP Pieniężno;
III miejsce – SP Kandyty;
IV miejsce – SP 2 Górowo Iławeckie (drugi zespół).

Każda z drużyn turnieju uhonorowana została pamiątkowym pucharem oraz dyplomem. Za organizację całości odpowiedzialny był p. Rafał Gajdamowicz, który dodatkowo wyróżnił statuetkami najlepszego bramkarza (Szymon Pacewicz) i strzelca (Gracjan Łazurkiewicz).

Skład SP Pieniężno: Bieryndo Szymon, Grabowski Jakub, Zawadzki Mateusz, Adamicki Wojciech, Sydor Jakub, Nowosiak Jakub.

 

zdjęcia:  http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/381.html


Dodano: 2015-12-10 07:16:37

Zakończenie akcji Góra Grosza 2015 w naszej szkole!
W tym roku najwięcej zebrali uczniowie klasy II B – 70 zł 17 gr! Natomiast najwięcej monet kl. IIA – 1378 sztuk!
Drugie miejsce zajęła klasa VA – 65 zł 86 gr, a trzecie klasa IIA – 56zł 39 gr! Ogółem zebraliśmy 5264 monety!
Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim klasom za zbiórkę groszy, które wspomogą potrzebujące dzieci!                  
 Samorząd Szkolny

Tekst i foto: Piotr Żukowski, opiekun Samorządu Szkolnego.

TABELA

 

zdjęcia: http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/380.html


Dodano: 2015-12-09 06:50:44

W ostatni piątek listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Były konkursy i zabawy przygotowane przez panie wychowawczynie klas I – III oraz dla klas IV – VI  prowadzone przez dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego: Olę Bagan, Oksanę Kozak i Zosię Sęk. Foto w galerii – Zofia Wiśniewska, Norbert Tabor i Piotr Żukowski. Tekst - Piotr Żukowski.

 

FOTO:  http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/379/lista/2.html

 

http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/379/lista/1.html


Dodano: 2015-11-13 11:59:44

Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią świętowanie tego doniosłego i niezwykle ważnego dla Polaków wydarzenia, na stałe wpisały się w kalendarz naszych uroczystości szkolnych. 12 listopada 2015 r. odbyły się obchody 97. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia nasi uczniowie przybyli w strojach galowych, ozdobionych biało- czerwonymi kotylionami, które zawsze towarzyszyły narodom w chwilach radości z odzyskanej wolności. Odświętny apel uświetniła obecność naszego Pocztu Sztandarowego. Pan dyrektor- Robert Słonina, powiedział na wstępie, iż 97 lat temu odrodziła się niepodległa Polska i że 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Następnie uczniowie zaprezentowali program poetycki, w trakcie którego nakreślili dążenia Polaków do odzyskania niepodległości, zaś zespół ,,Muzyczne Dzieciaki” wykonał kilka najpiękniejszych pieśni patriotycznych.

 

zdjęcia:  http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/378.html


Dodano: 2015-11-12 09:09:39

SKŁAD ZESPOŁU MUZYCZNE DZIECIAKI
na konkursie piosenki patriotycznej w dniu 06.11.2015 r.
1. Bagan Aleksandra VIB
2. Borowska KalinaVIB
3. Dawidowicz JessicaIVA
4. Grabowska NataliaIVA
5. Grabowska Oliwia VA
6. Kałamaj JagodaIVA
7. Klepczyńska DagmaraIVA
8. Kowalska JudytaIVA
9. Kozak OksanaVIB
10.Onufrijuk IgorVA
11. Orkwiszewska RoksanaVIB
12. Sęk ZofiaVIB
13. Skiba TomaszIVB

Do udziału w XX Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej zgłosiło się 17 wykonawców, których oceniała komisja w składzie: Piotr Żukowski, Roman Sztop oraz Czesław Rokosz. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury miało niełatwy orzech do zgryzienia, gdyż oceniane było: interpretacja piosenki i dykcja, poziom trudności wykonywanego utworu, zgodność doboru repertuaru z tematyką konkursu i ogólne wrażenie artystyczne. Młodzież śpiewała zarówno z akompaniamentem własnym  gitarowym, jak i do podkładów muzycznych. Nowy skład zespołu Muzyczne Dzieciaki na XX Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych śpiewając dwa utwory Wojenko oraz Niepodległa, niepokorna. Przez jury została także zauważona mała solistka z kl. IV-Jagoda Kałamaj. Zarówno zespól, jak i solistka otrzymali puchary, dyplomy i drobne pamiątki związane ze świętem 11 listopada-płyty z pieśniami patriotycznymi, natomiast opiekun-pamiątkowe podziękowanie za  długoletnią współpracę. Jak co roku skorzystaliśmy również z gościnności i poczęstunku organizowanego przez Miejski Dom Kultury. Dziękujemy bardzo organizatorom, wrócimy za rok!
Instruktor zespołu: Maria Jolanta Szocik

 

zdjęcia:  http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/377.html


Dodano: 2015-11-05 10:36:34

Zarządzenie nr 2/2015/2016
Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pieniężnie
z dnia 03. listopada 2015r.
 
w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych.

pobierz zarządzenie,

 

pobierz załącznik.


Dodano: 2015-11-04 16:27:34

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej chłopców
W miniony piątek, 30 października na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Braniewie, rozegrany został turniej piłkarski  o Mistrzostwo Powiatu. W turnieju wzięło udział 6 najlepszych zespołów powiatu braniewskiego.

1.    SP 3 Braniewo
2.    SP 5 Braniewo
3.    SP 6 Braniewo
4.    SP Lipowina
5.    SP Nowica
6.    SP Pieniężno


Klasyfikacja końcowa

I miejsce – SP Pieniężno                    awans
II miejsce -  SP Lipowina                   awans
III miejsce – SP 3 Braniewo
IV miejsce – SP 5 Braniewo
V miejsce – SP Nowica
VI miejsce – SP 6 Braniewo

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Nagrody indywidualne w turnieju zdobyli Januszko Piotr ze  Szkoły Podstawowej w Pieniężnie - dla najlepszego bramkarza,  królem strzelców został Mateusz Zawadzki również ze Szkoły Podstawowej w Pieniężnie.
Do dalszych rozgrywek na szczeblu rejonowym awansowały SP Pieniężno i SP Lipowina. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

zdjęcia:  http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/376.html


Dodano: 2015-11-04 08:28:53

Uczniowie klasy IIa 29.10.2015r. udali się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa rolnego. Rodzice jednego z uczniów pokazali dzieciom ogromne gospodarstwo, które zajmuje się produkcją mleka. Uczniowie z ciekawością zajrzeli w każdy kąt gospodarstwa. Największą atrakcją była możliwość pojenia cieląt.
Właściciele zorganizowali dzieciom ciepły poczęstunek: ciasto, kompot, zapiekanki. Uczniowie zjedli i natychmiast zamienili się w małych rolników. Jeździli miniaturowym sprzętem rolniczym.
Ciekawostką była też droga powrotna starą „budą”. Taką jaką kilka lat temu dzieci dojeżdżały do szkoły.
Uczniowie serdecznie dziękują za udaną wycieczkę.

 

zdjęcia:  http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/375/lista/1.html

 

http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/375/lista/2.html


Dodano: 2015-11-04 08:27:20

W październiku klasy drugie pracowały wokół tematu- Tajemnice lasu. Chcąc dobrze zgłębić temat korzystały z różnych źródeł informacji: encyklopedii, książek, albumów, czasopism przyrodniczych, internetu. Poznały piętra roślinne lasu i zwierzęta w nich żyjące. Uczyły się, jak należy chronić przyrodę, poznały znaczenie drzew dla ludzi i zwierząt. Wykonywały prace plastyczno- techniczne z materiałów przyrodniczych, przygotowywały gazetki.
Podsumowaniem tego cyklu była wycieczka do Nadleśnictwa Zaporowo, która odbyła się 09.10.2015 r. Pojechały na nią obie klasy drugie IIA i IIB. W lesie uczniowie badali i obserwowali jesienną przyrodę. Mieli szczęście zobaczyć wiele zwierząt ( niektóre pierwszy raz w życiu ): łosia, wiewiórkę, lisa, łabędzie, dzikie kaczki, leśne ptaki. Dzieci rozpoznawały drzewa po liściach i owocach. Były spostrzegawcze i dociekliwe. Z zainteresowaniem słuchały opowieści pana leśniczego o mieszkańcach lasu i pracy leśnika. Z radością przyjęły zaproszenie na ognisko. Kiełbaski w takim miejscu smakowały wyjątkowo.

 

 

zdjęcia: http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/374/lista/1.html

 

http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/374/lista/2.html


Dodano: 2015-11-03 07:54:54

2 listopada 2015 r. dzięki życzliwości o. Wiesława Dudara- dyrektora Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie, uczniowie klas V-VI obejrzeli wystawę pt. ,,Polskie ślady: od Kresów po Syberię”. Ekspozycja jest prezentacją materiałów prof. Krzysztofa Heyke, który od lat podróżuje po dawnych Kresach Rzeczpospolitej Polskiej oraz Syberii. Fotografie są dokumentem obecności Polaków na tamtych terenach w różnych okresach dziejów. Stanowią swoistą lekcję historii naszych rodaków, którzy znaleźli się tam wbrew własnej woli, jak również tych, którzy osiedlili się tam dobrowolnie. Prelekcję na temat losów Polaków na Syberii poprowadziła p. Joanna Mokrzycka- nauczycielka historii.
Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia biblioteki- niezwykle ważnej części Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów. Historię bogatych zbiorów (prawie 100000 woluminów) z zakresu teologii, etnologii, pedagogiki, psychologii i innych w ciekawy sposób przybliżył o. dr Michał Studnik- dyrektor biblioteki i wykładowca.
Dyrektor, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Pieniężnie serdecznie dziękują o. W. Dudarowi i o. M. Studnikowi. Podziękowania kierują również pod adresem p. Grażyny Butkiewicz, która przygotowała dzieciom słodką niespodziankę.


Dodano: 2015-11-03 07:41:19

„Ślubowanie  klas  pierwszych”.
Dnia 21.10.2015 r. o godz.9.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pieniężnie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Na uroczystość licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście. Swą obecnością zaszczycili nas  p. Robert Słonina - dyrektor Szkoły Podstawowej, proboszcz parafii rzymsko-katolickiej Kazimierz Gergont, przedstawiciel Rady Rodziców p. Joanna Tyrawska,  kierownik posterunku policji  Monika Stogowska, wicedyrektor  p. M. Gudebska  oraz Panie wychowawczynie wraz z przedszkolakami. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny tematycznie związany ze ślubowaniem . Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane na uczniów.  Uczniowie przyjęli życzenia i otrzymali prezenty od zaproszonych gości oraz  od   Rady Rodziców.  Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych p. Wiesława Skubiszewska i p. Zofia Wiśniewska.

 

zdjęcia: http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/373/lista/1.html

 

http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/373/lista/2.html

 

http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/373/lista/3.html


Dodano: 2015-10-20 16:38:51

Gazetka szkolna "Galaxy" nr 47.


Dodano: 2015-09-01 07:08:07

1.09.2015r.

8.00 msza św.

9.00 uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.


Dodano: 2015-08-29 08:58:43

Plan lekcji od 8.02.2016r.

 

http://sppieniezno.pl/plan/


Dodano: 2015-07-07 10:04:23

Wykaz podręczników od 1.09.2015r

 

Wykaz ćwiczeń


Dodano: 2015-06-27 09:18:46

Pożegnanie absolwentów szkoły.

26.06.2015r. punktualnie o godz.10.00 rozpoczęto uroczystość pożegnania 36 absolwentów. Wprowadzono sztandar szkoły, który został przekazany szóstoklasistom. Następnie wychowawcy wręczyli nagrody, wyróżnienia i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Dyrektor uhonorował rodziców uczniów, ze średnią ocen co najmniej 5,0 i wzorowym zachowaniem, listami gratulacyjnymi. Na zakończenie uroczytstości absolwenci przedstawili program artystyczny przygotowany przez Panią Agnieszkę Turczyk.

 

zdjęcia:

http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/372/lista/1.html

 

http://sppieniezno.pl/galeria/zdjecia/372/lista/2.html


« poprzednia | strona 3 z 27 | elementów 41–60 z 533 | następna »